najlacnejsiedrevenepodlahy Telefonické konzultácie +420 770 606 488

Ako zmerať plochu určenú pre drevenú podlahu

Bez Zaradenia

Ak chcete jednoducho zistiť, koľko štvorcových metrov drevenej podlahy budete potrebovať, nižšie uvádzame prehľadný návod doplnený o interaktívne video.

Na vypočítanie plochy miestnosti budete potrebovať bežný meter, (ideálne milimetrový) papier, ceruzku a kalkulačku.

Postup:

  1. Ak je miestnosť členitá a nie je štvorcová či obdĺžniková, rozdeľte si nákres na niekoľko menších obdĺžnikov, ktoré budete merať samostatne. Je dobré zaviesť si určitú mierku – napríklad 10 cm = 1 mm na papieri. Je vhodné pamätať aj na prípadnú plochu vstavaných skríň pre prípad, že je podlahu potrebné položiť aj tam. Šikovní podlahári však dokážu položiť podlahu so zalištovaním až k samotnej skrini.
  2. Každý obdĺžnik zmerajte (dĺžku a šírku) a zaneste na výkres. Je vhodné zaokrúhľovať všetky miery na celých 10 cm nahor (tzn. napríklad 234 cm = 240 cm). Vynásobením dĺžky a šírky získate plochu, teda miestnosť 300 × 200 cm = 60 000 cm2, t. j. 6 m2.
  3. Všetky plochy daných obdĺžnikov sčítajte a získate celkovú plochu, teda potrebný materiál.
  4. Hodnotu vypočítaného materiálu (napríklad 100 m2) vložte do kolónky v detaile produktu.
  5. Automatická funkcia vám na webe sama vypočíta, koľko balíkov drevenej podlahy budete potrebovať (každý balík má určitý počet m2– napríklad 1,848 m2 –, ktorý nie je možné viac deliť). Aplikácia aj napriek vyššie uvedenému zaokrúhľovaniu počíta  cca s 8 % výrezom – ide o rezervný materiál (na odrezky, odpad a pod., teda aby bolo podlahy na položenie vždy dostatok).
  6. Nakoniec tak získate finálny počet balíkov a celkovú cenu bez a s DPH.