Časté otázky


Je dopyt po produkte záväzný?
Dopyt po produkte nie je záväzný. Po požiadaní o náš produkt vás skontaktuje niektorý z našich konzultantov a dohodne s vami ďalší postup z hľadiska prípadnej prehliadky v showroome u niektorého z našich dodávateľov, zameranie miestnosti či samotné doručenie vybranej drevenej podlahy priamo k vám.

AKO PREBIEHA PROCES NÁKUPU DREVENEJ PODLAHY NA TOMTO WEBE?
Viac o procese nákupu sa dočítate v tejto sekcii.

NA DUBOVÚ PODLAHU OLEJ ALEBO LAK?
Aktuálne trendy hovoria pre olej, ktorý dáva drevenej podlahe osobitý vzhľad a vykresľuje jej podobu. Drevená podlaha má potom matný vzhľad, ktorý je v prípade masívnych podláh žiaduci. V prípade olejovaných drevených podláh je taktiež možnosť čiastkových opráv, čo pri lakovaných nie je prakticky možné. Z nášho uhla pohľadu je dobré voliť skôr olej.

MASÍVNU ALEBO VIACVRSTVOVÚ DREVENÚ PODLAHU?
Masívne podlahy – tento materiál je špecifický svojím osobitým a prírodným vzhľadom. Nie je však vhodný na podlahové vykurovanie alebo do priestorov, kde sa často mení teplota a vlhkosť. Viacvrstvové podlahy – oproti masívnym podlahám sú dvoj- či trojvrstvové, pričom vrchná nášľapná vrstva je vyrobená z tvrdého dreva. Najmä dvojvrstvové podlahy je možné využiť na podlahové vykurovanie. Trojvrstvové podlahy je možné klásť aj plávajúcim spôsobom. Všetky varianty je možné lepiť celoplošne.

DREVENÁ PODLAHA A PODLAHOVÉ VYKUROVANIE?
Podlahové vykurovanie naberá v posledných rokoch na veľkej popularite a zdá sa, že sa bude presadzovať čoraz viac. Drevené podlahy, najmä tie dvojvrstvové, ktoré majú nízku výšku, a tým aj menší tepelný odpor, sa dajú veľmi dobre využiť na podlahové vykurovanie.

JE MOŽNÉ POUŽIŤ DREVENÚ PODLAHU DO KÚPEĽNE?
Ak patríte medzi tých, ktorí nemajú v obľube studenú dlažbu a radšej dávajú prednosť teplu, potom vedzte, že drevenú podlahu môžete použiť do kúpeľne bez problémov. Je však potrebné dbať na určité pravidlá a vybrať správny druh podlahy vrátane povrchovej úpravy. Medzi základné pravidlá patrí:  • Drevenú podlahu je dobré pravidelne udržiavať odporúčanými prostriedkami. Na podlahe by nemala zostávať dlhší čas voda;

  • snažte sa ju udržiavať suchú.


Každá naša podlaha má označenie, či sa dá použiť do kúpeľne. Podľa tohto parametra môžete tovar filtrovať.


JE MOŽNÉ POUŽIŤ DREVENÚ PODLAHU DO KUCHYNE?
Je možné zvoliť aj tento variant, zvlášť v prípade, že obývacia izba a kuchyňa tvoria jeden celok. Potom je dobré vybrať podlahu pre celý priestor. O poškodenie alebo nadmerné opotrebovanie nie je nutné mať obavy. Na trhu je mnoho voskových olejov, ktoré sa dajú použiť na podlahu a ktoré následne zabezpečia jej vysokú odolnosť a jednoduchú údržbu.

ČO ZNAMENÁ PLÁVAJÚCA DREVENÁ PODLAHA?
Ide o podlahu, ktorá je položená tzv. plávajúcim spôsobom. To znamená, že leží na podkladovej doske, na ktorú nie je nijako prichytená. Týmto spôsobom sa zvyčajne kladú laminátové podlahy. Potom je montáž rýchlejšia a čistejšia. Materiál je však vždy lepšie lepiť. Budete potom mať pocit, že podlaha naozaj drží, a bude tým zaistená nižšia hlučnosť.

VYBRAŤ SVETLÚ ALEBO TMAVÚ DREVENÚ PODLAHU?

Ak si neviete rady s výberom a svetlosťou materiálu, napíšte nám alebo zavolajte. Radi vám poradíme s výberom, prípadne vám odporučíme kvalitných interiérových dizajnérov alebo architektov.