najlacnejsiedrevenepodlahy Telefonické konzultácie +420 770 606 488

Časté otázky

Je dopyt po produkte záväzný?

Dopyt po produkte nie je záväzný. Po požiadaní o náš produkt vás skontaktuje niektorý z našich konzultantov a dohodne s vami ďalší postup z hľadiska prípadnej prehliadky v showroome u niektorého z našich dodávateľov, zameranie miestnosti či samotné doručenie vybranej drevenej podlahy priamo k vám.

Na dubovú podlahu olej nebo lak?

Aktuálne trendy hovoria pre olej, ktorý dáva drevenej podlahe osobitý vzhľad a vykresľuje jej podobu. Drevená podlaha má potom matný vzhľad, ktorý je v prípade masívnych podláh žiaduci. V prípade olejovaných drevených podláh je taktiež možnosť čiastkových opráv, čo pri lakovaných nie je prakticky možné. Z nášho uhla pohľadu je dobré voliť skôr olej.

Masívnu alebo viavrstvovú podlahu?

Masívne podlahy – tento materiál je špecifický svojím osobitým a prírodným vzhľadom. Nie je však vhodný na podlahové vykurovanie alebo do priestorov, kde sa často mení teplota a vlhkosť. Viacvrstvové podlahy – oproti masívnym podlahám sú dvoj- či trojvrstvové, pričom vrchná nášľapná vrstva je vyrobená z tvrdého dreva. Najmä dvojvrstvové podlahy je možné využiť na podlahové vykurovanie. Trojvrstvové podlahy je možné klásť aj plávajúcim spôsobom. Všetky varianty je možné lepiť celoplošne.

Drevená podlaha a podlahové vykurovanie?

Podlahové vykurovanie naberá v posledných rokoch na veľkej popularite a zdá sa, že sa bude presadzovať čoraz viac. Drevené podlahy, najmä tie dvojvrstvové, ktoré majú nízku výšku, a tým aj menší tepelný odpor, sa dajú veľmi dobre využiť na podlahové vykurovanie.

Je možné použiť drevené podlahu do kuchyne?

Je možné zvoliť aj tento variant, zvlášť v prípade, že obývacia izba a kuchyňa tvoria jeden celok. Potom je dobré vybrať podlahu pre celý priestor. O poškodenie alebo nadmerné opotrebovanie nie je nutné mať obavy. Na trhu je mnoho voskových olejov, ktoré sa dajú použiť na podlahu a ktoré následne zabezpečia jej vysokú odolnosť a jednoduchú údržbu.

Čo znamená plávajúca drevená podlaha?

Ide o podlahu, ktorá je položená tzv. plávajúcim spôsobom. To znamená, že leží na podkladovej doske, na ktorú nie je nijako prichytená. Týmto spôsobom sa zvyčajne kladú laminátové podlahy. Potom je montáž rýchlejšia a čistejšia. Materiál je však vždy lepšie lepiť. Budete potom mať pocit, že podlaha naozaj drží, a bude tým zaistená nižšia hlučnosť.

Vybrať svetlú alebo tmavú drevenú podlahu?

Ak si neviete rady s výberom a svetlosťou materiálu, napíšte nám alebo zavolajte. Radi vám poradíme s výberom, prípadne vám odporučíme kvalitných interiérových dizajnérov alebo architektov.